Cesty domů 2 přicházejí

S příchodem několika klíčových lidí z konkurenční Novy, doufali na Primě v konečně úspěšný začátek tvorby seriálu schopného přežít náročné publikum v hlavním vysílacím čase. Scénáristé proto šáhli po staletí osvědčeném tématu a do moderní doby zasadili dvě rodiny se vzájemnou nevraživostí. Po tři roky příběhy Bernátů a Kosíků každé pondělí a středu posouvaly hranice nemožného až k bodu, kdy se nenávist dokázala proměnit v přátelství. Ale každé téma se dříve nebo později vyčerpá a je potřeba nasadit novou krev. A to ideálně v kompletní sestavě. Na scénu tak přicházejí nový hrdinové s obdobnými problémy, s nimiž jsme se již jednou setkávali.

Ze staré sestavy víceméně zůstal akorát Honza Mašek, jehož policejní práce dostává mnohem více prostoru. Ano, příběh se přesunul z chodeb nemocnice do nebezpečného prostředí kriminalistů. S tím ruku v ruce přicházejí nový kolegové a to nejen z řad policie. Osudy hrdinů nás nyní budou provázet i státním zastupitelstvím a soudními síněmi. Zkrátka dopadnout pachatele je jen začátek. Když se Honza, Dalibor a Jaryn vydávají po stopách sériového vraha, bosse podsvětí či třeba jen zrádce ve vlastních řadách, tak je to pouhý krok. Následně musí přistoupit cynický Hynek, aby zpracoval žalobu, s níž předstoupí před soud.

U něho se nejednou potkává se Simonou. Ta dokáže být hodně nesmlouvavou, pokud důkazy mluví v neprospěch obviněného. Na druhou stranu je ale i chápavou matkou, která je připravena se za své děti bít hlava nehlava. Jedinou vadou na kráse v rodině Kenigrů je naprostá nesourodost. Uvnitř rodiny jsou mezi sourozenci dost napjaté vztahy. U velkého procenta z nich figuruje Hynek, jakožto věčný potížista. Pokud je potřeba udělat nějaké rozhodnutí, mohou si u něho všichni být jistí, koho upřednostní. A to sebe. Hynek neváhá zradit pocity vlastních sourozenců, pokud mu zisk připadá lákavý. Jeho Cesty domů nebudou rozhodně nijak snadné, jelikož se očividně neumí poučit ze svých chyb a vrší jednu na druhou.